Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lnianie

Profil szkoły

Gimnazjum Publiczne nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Lnianie jest placówką oświatową publiczną o profilu ogólnym. Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Lniano.

Do gimnazjum uczęszcza młodzież z terenu gminy, a także chętni uczniowie spoza granicy administracyjnej gminy. Placówka nasza jest bezpieczna i przyjazna uczniom. Panuje w niej ład i porządek. Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę oraz dobre zaplecze lokalowe i socjalne.

Gimnazjum jest jedną z nielicznych na terenie powiatu szkół parterowych, co czyni ją przyjazną osobom niepełnosprawnym. Nowoczesny budynek posiada 9 sal dydaktycznych, pracownię komputerową wyposażoną w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół"; bibliotekę, w której funkcjonuje ICIM - "Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych" - projekty współfinansowane są przez Unię Europejską; swietlicostołówkę, sklepik oraz ładne toalety i przestronne korytarze z dużym holem. zdjęcia

W naszej szkole pracują nauczyciele rozumiejący potrzeby uczniów, dbający o ich wszechstronny rozwój oraz chętnie pomagający w rozwiązywaniu ich problemów.

Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy na konkursach przedmiotowych oraz notują dobre wyniki egzaminów gimnazjalnych.

W naszej szkole możesz poznać dobrych kolegów, zawrzeć przyjaźnie, wziąć udział w licznych imprezach integracyjnych, w tym w wycieczkach zagranicznych i krajowych.